Loading...
AKTUALITY 2017-08-07T10:58:49+00:00

Zbohom, Andrej

V piatok ráno nám zákerná choroba MCL (lymfóm z plášťových buniek) vzala kamaráta a člena basketbalovej rodiny, Andreja Lukjanca.

13. októbra 2017|

Majstrami Európy sa prvýkrát od roku 2009 stali Srbi

Zápasmi o konečné umiestnenie sa v nedeľu v Bratislave a Piešťanoch skončil európsky šampionát basketbalistov do 18 rokov. Vyvrcholením turnaja bolo finálové stretnutie v Bratislave, v ktorom Srbsko zdolalo Španielsko 74:62 a po ôsmich rokoch získalo titul majstrov Európy.

6. augusta 2017|

Úprava vyhlásenia súťaže 1.ligy mužov a 2.ligy mužov

Na základe dohody s členmi Komisie mužských klubov, z dôvodu mimoriadnej situácie s prihlasovaním družstiev do súťaží SBA mužov a na základe hlasovania prihlásených družstiev 1.ligy mužov o systéme hrania súťaže rozhodla HK SBA – C o úprave Vyhlásenia mužských súťaží SBA 2017/2018 v časti súťaže 1.ligy mužov a 2.ligy mužov.

4. augusta 2017|

Bosniaci aj so supertalentom Musom

V druhom zápase predkvalifikácie MS 2019 čaká na našich reprezentantov kvalitný súper, v sobotu 5. augusta si v Sarajeve zmerajú sily s Bosnou a Hercegovinou. Po prehre 61:75 v Arménsku je najdôležitejšou úlohou trénera Ivana Rudeža správne psychicky nastaviť tím na súpera, ktorý bude favoritom.

3. augusta 2017|

Osemnástka prehrala aj s Francúzskom

Slovenskí basketbalisti do 18 rokov prehrali aj svoj tretí zápas v základnej D-skupine na ME tejto vekovej kategórie v Bratislave a Piešťanoch. V utorok nestačili na úradujúcich šampiónov z Francúzska. V osemfinále sa stretnú s víťazom večerného zápasu Litva - Grécko. 

1. augusta 2017|

Ďurišovci cez voľný deň relaxovali pri laserovej bitke, proti Francúzom chcú prekvapiť

Slovenskí basketbaloví reprezentanti do 18 rokov využili pondelkový voľný deň na domácich ME prípravou na ďalšieho súpera i oddychovým programom, ktorý vymyslelo vedenie tímu. Po absolvovaní videoanalýzy a popoludňajšieho tréningu sa vybrali do laserovej arény, kde si v rámci teambuildingu vyskúšali streľbu laserovými zbraňami.

1. augusta 2017|

Arménsko pripravené s mladým kádrom

Slovenskí mužskí reprezentanti odlietajú dnes večer na prvý zápas predkvalifikácie, ktorý odohrajú v Arménsku. Boje o účasť na svetovom šampionáte 2019 v Číne začnú naši seniorskí reprezentanti predkvalifikáciou, ktorú odohrajú v termínoch 2. do 19. augusta. Úvodný duel s Arménskom je na programe v arménskom hlavnom meste Jerevan v stredu o 18:00 nášho času.

31. júla 2017|

ME 18: Obháji Francúzsko titul zo Samsunu?

Šesť zápasov, šesť víťazstiev a na konci obrovská radosť z titulu majstra Európy. Basketbalisti Francúzska v kategórii do 18 rokov triumfovali na decembrovom šampionáte v tureckom Samsune. Vraví sa však, že obhájiť titul je ťažšie, než ho získať premiérovo. Neľahkú úlohu má pred sebou tréner Frédéric Crapez, ktorý prevzal kormidlo osemnástky po Taharovi Assedovi.

27. júla 2017|